www.kurir.mk

Site title of www.kurir.mk is Kurir.mk | Најнови вести

World ranking 7333 altough the site value is $305208. kurir.mk IP is 213.133.111.76 on nginx/1.10.1 server works with 187 ms speed. The charset for this site is utf-8.

Web site description for kurir.mk is најнови вести

SITE INFORMATION

Site Title Kurir.mk | Најнови вести
Charset utf-8
Page Speed 187 ms
Site Host kurir.mk
IP Address 213.133.111.76
Site Server nginx/1.10.1
Site Language mk-mk
Site Analytic Code 18757460-1
Alexa Rank 7333

KEYWORDS STATISTICS

Keyword Using Count Usage Rate(%)
вести18 times1.69
македонија13 times1.22
видео12 times1.12
живот11 times1.03
скопје9 times0.84
стил9 times0.84
останати8 times0.75
нови8 times0.75
места7 times0.66
денес6 times0.56
сдсм6 times0.56
фудбал6 times0.56
спортови6 times0.56
филм6 times0.56
регион5 times0.47
ракомет5 times0.47
дека5 times0.47
груевски5 times0.47
работни5 times0.47
нема5 times0.47
биде5 times0.47
ѓорчев5 times0.47
која5 times0.47
најнови4 times0.37
финалето4 times0.37
денот4 times0.37
економија4 times0.37
политика4 times0.37
музика4 times0.37
познати4 times0.37
љубов4 times0.37
секс4 times0.37
занимливости4 times0.37
тендер4 times0.37
патот4 times0.37
гостивар-кичево4 times0.37
потоа4 times0.37
години4 times0.37
имаме4 times0.37
париз4 times0.37
германија4 times0.37
наковска3 times0.28
бикова3 times0.28
промена3 times0.28
работи3 times0.28
хроника3 times0.28
култура3 times0.28
свет3 times0.28
бизнис3 times0.28
република3 times0.28
општини3 times0.28
спорт3 times0.28
кошарка3 times0.28
сцена3 times0.28
магазин3 times0.28
технологија3 times0.28
хороскоп3 times0.28
луксузни3 times0.28
министер3 times0.28
неколку3 times0.28
министерството3 times0.28
евра3 times0.28
вработувања3 times0.28
преку3 times0.28
третата3 times0.28
треба3 times0.28
година3 times0.28
оваа3 times0.28
раце3 times0.28
лисиците3 times0.28
уапсени3 times0.28
жени3 times0.28
вечерва3 times0.28
извоз3 times0.28
значи3 times0.28
мора3 times0.28
заврши3 times0.28
луѓе3 times0.28
меѓу3 times0.28
независноста3 times0.28
дожд3 times0.28
како3 times0.28
франција3 times0.28

LINK ANALYSE

Text Link Rel Target
штипtag/shtip/
хроника/category/makedonija/hronika/
храна и пијалаци/category/magazin/hrana-i-pijalaci/
хороскоп/category/magazin/horoskop/
фудбал/category/sport/fudbal/
филм/category/scena/film/
убавата актерка повторно е бремена/scena/poznati/ubavata-akterka-povtorno-e-bremena/bookmark
технологија/category/magazin/tehnologija/
тетовоtag/tetovo/
тв/category/scena/tv/
сцена?cat=16
струмицаtag/strumica/
спорт?cat=11
скопје/category/republika/skopje/
свет?cat=51
рецепти/?cat=29
република?cat=52
регион/category/svet/region/
ракомет/category/sport/rakomet/
прилепtag/prilep/
почетна/
политика/category/makedonija/politika/
познати/category/scena/poznati/
патувања/?cat=25
охридtag/ohrid/
останати спортови/category/sport/ostanati-sportovi/
останати?cat=8
општини/category/republika/opstini/
одбележан денот на независноста во тетово 12:58/republika/opstini/odbelezhan-denot-na-nezavisnosta-vo-tetovo/bookmark
најмногу дожд наврнало во битола 09:35/republika/opstini/najmnogu-dozhd-navrnalo-vo-bitola/bookmark
музика/category/scena/muzika/
малиот ведран освојува, македонија горда!/sport/ostanati-sportovi/maliot-vedran-osvojuva-makedonija-gorda/
македонија 24http://makedonija24.mk_blank
македонија?cat=1
магазин?cat=21
љубов и секс/category/magazin/ljubov-i-seks/
кумановоtag/kumanovo/
култура/category/makedonija/kultura/
кошарка/category/sport/kosarka/
концерт на пензионерите во ѓорче петров 08:16/republika/skopje/kontsert-na-penzionerite-vo-gorche-petrov/bookmark
контакт/?page_id=401
колумни?cat=30
кој град ќе биде домаќин на евровизија 2017-та?/scena/muzika/koj-grad-ke-bide-domakin-na-evrovizija-2017-ta/bookmark
кичевоtag/kichevo/
какво ќе биде времето во следниве денови?/makedonija/vesti/kakvo-ke-bide-vremeto-vo-slednive-denovi/bookmark
кавадарциtag/kavadarci/
импресум/?page_id=3992
зошто секој филм завршува со оваа изјава?/scena/film/zoshto-sekoj-film-zavrshuva-so-ovaa-izjava/bookmark
занимливости/category/magazin/zanimlivosti/
за нас/?page_id=398
живот и стил/category/magazin/zivot-i-stil/
економија/category/makedonija/ekonomija/
гевгелијаtag/gevgelija/
вино во друштво фино/category/magazin/vino-vo-drustvo-fino/
видео: се преврте шлепер со 22 тона монети 11:01/svet/vesti-svet/video-se-prevrte-shleper-so-22-tona-moneti/bookmark
видео: моника белучи прозборе на српски јазик/scena/film/video-monika-beluchi-prozbore-na-srpski-jazik/bookmark
видеоhttp://makedonija24.mk_blank
вести денес: 108/?m=20160909
вести/category/makedonija/vesti/
велесtag/veles/
важно: 10 тајни на среќните брачни парови/magazin/zivot-i-stil/vazhno-10-tajni-na-sreknite-brachni-parovi/bookmark
битолаtag/bitola/
бизнис/category/svet/biznis/
архиваhttp://arhiva.kurir.mk_blank
автомобили/?cat=27
shqiphttp://sq.kurir.mk/_blank
kurir.mk/home
english/en/_blank
3 сдсм ја прогласи за фантом, а таа го тужи дик/makedonija/vesti/sdsm-ja-proglasi-za-fantom-a-taa-go-tuzhi-dik/bookmark
19:22:51 зоран бошковски чоко за независностаhttp://makedonija24.mk/?p=4748bookmark_blank
15:42 промовирани 22 книги од четири едиции/makedonija/vesti/promovirani-22-knigi-od-chetiri-editsii/bookmark
15:25:14 промовирани 22 книги од четири едицииhttp://makedonija24.mk/?p=4762bookmark_blank

RESPONSE INFO

Connectionkeep-alive
Content-Typetext/html
DateSat, 10 Sep 2016 06:17:39 GMT
Servernginx/1.10.1
Transfer-Encodingchunked
X-Powered-ByPHP/5.4.45

META TAGS

content-typetext/html; charset=utf-8
fb:app_id1430303280532169
generatorwordpress 4.5.4
og:descriptionнајнови вести
og:localemk_mk
og:site_namekurir.mk
og:titlekurir.mk
og:typewebsite
og:urlhttp://kurir.mk

H TAGS

h1kurir.mk, магазин›, македонија›, република›, свет›, спорт›, сцена›,
h2„руни да се пензионира од репрезентацијата“, важно: 10 тајни на среќните брачни парови, важно: 10 тајни на среќните брачни парови 22:27, видео: моника белучи прозборе на српски јазик, видео: се преврте шлепер со 22 тона монети 11:01, две лица загинаа- воз излета од шини во шпанија 11:45, за првпат во историјата кавадарци доби мамограф, заврши посетата на делегацијата на вмро-дпмне на берлин, зоран бошковски чоко за независноста, зошто секој филм завршува со оваа изјава?, какво ќе биде времето во следниве денови?, какво ќе биде времето во следниве денови? 20:53, кој град ќе биде домаќин на евровизија 2017-та?, концерт на пензионерите во ѓорче петров 08:16, малиот ведран освојува, македонија горда!, мартин од ресен и марио од скопје ги здружи јуниор лигата, најмногу дожд наврнало во битола 09:35, најнови вести, наковска – бикова го освои седмото место во финалето, одбележан денот на независноста во тетово 12:58, платениците ќе станат пратеници со помош на заев, пороен дожд и грмежи во охридско-преспанскиот регион 19:56, почит за борците во прилеп за денот на независноста 08:39, промовирани 22 книги од четири едиции, сдсм ја прогласи за фантом, а таа го тужи дик, случајот „шпион“ го откри најголемиот страв на сдсм, уапсени три жени кои вечерва планираа напад во париз, уапсени три жени кои вечерва планираа напад во париз 20:57, убавата актерка повторно е бремена, фиго: роналдо може да се пресели на „камп ноу“,
h3избор, музика, најнови вести, познати, топ вести, филм,

CSS FILES

1//connect.facebook.net
2/comments/feed/
3/feed/
4/wp-content/themes/kurir/css/morecss.css?ver=20140909
5/wp-content/themes/kurir/flexslider2/flexslider.css?ver=20140909
6/wp-content/themes/kurir/fonts/awesome/font-awesome.min.css?ver=20151103
7/wp-content/themes/kurir/grid/grid-1200.css?ver=20140903
8/wp-content/themes/kurir/images/favicon.ico
9/wp-content/themes/kurir/style.css?ver=4.5.4
10/wp-includes/wlwmanifest.xml
11/wp-json/
12/xmlrpc.php
13/xmlrpc.php?rsd
14http://fonts.googleapis.com/css?family=arimo%3a400%2c700&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.4
15http://fonts.googleapis.com/css?family=roboto%3a400%2c700%2c900%2c500&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.4
16http://fonts.googleapis.com/css?family=roboto+condensed%3a400%2c700&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.4
17http://fonts.googleapis.com/css?family=roboto+slab%3a400%2c300%2c700&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.4
18http://gmpg.org/xfn/11
19https://fonts.googleapis.com/css?family=pt+serif%3a400%2c400italic%2c700%2c700italic&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.4

JAVASCRIPT FILES

1/wp-content/themes/kurir/flexslider2/jquery.flexslider-min.js?ver=20140909
2/wp-content/themes/kurir/js/cbphorizontalmenufront.js
3/wp-content/themes/kurir/js/classie.js
4/wp-content/themes/kurir/js/customjs.js?ver=20151103
5/wp-content/themes/kurir/js/jquery.min.js?ver=4.5.4
6/wp-content/themes/kurir/js/navigation.js?ver=20120206
7/wp-content/themes/kurir/js/skip-link-focus-fix.js?ver=20130115
8/wp-content/themes/kurir/js/uisearch.js
9/wp-includes/js/jquery/jquery.js?ver=1.12.4
10/wp-includes/js/jquery/jquery-migrate.min.js?ver=1.4.1
11/wp-includes/js/wp-embed.min.js?ver=4.5.4
12http://ireklama.mk/ads/www/delivery/spcjs.php?id=18&blockcampaign=1
13http://relay-mk.ads.httpool.com